«Περίπατος» της Λίβερπουλ στο Άμστερνταμ – Αέρας τριών γκολ για τους κόκκινους (0-3)

Νούνιες και Έλιοτ πέτυχαν δύο γκολ σε τρία λεπτά και η Λίβερπουλ προηγείται του Άγιαξ 3-0

Ο Νούνιες έχασε μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, καθώς είχε δοκάρι σε… κενή εστία, αλλά με το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους βρήκε δίχτυα.

Ο στράικερ της Λίβερπουλ έκανε το 2-0 για τους φιλοξενούμενους με ωραία κεφαλιά στο 49′, δίνοντας «αέρα» δύο τερμάτων στην αγγλική ομάδα.

Τρία λεπτά αργότερα, ο Έλιοτ νίκησε με δυνατό σου τον πορτιέρε του Άγιαξ ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ σε 3-0 για τη Λίβερπουλ.