Μπαρτσελόνα – Βιγιαρεάλ 3-0: Ξέσπασαν στο «Κίτρινο υποβρύχιο» οι «Μπλαουγκράνα»

Με τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο η Μπαρτσελόνα ξέσπασε, μετά τα ανεπιτυχή αποτελέσματα με Ίντερ και Ρεάλ, με νίκη 3-0 κόντρα στη Βιγιαρεάλ για την 10η αγωνιστική της La Liga.

Το ματς κρίθηκε κυριολεκτικά σε 7 λεπτά αφού η Μπαρτσελόνα από το 31′ έως το 38′ πέτυχε τα γκολ της νίκης με πρωταγωνιστές τους Λεβαντόφσκι που πέτυχε τα πρώτα δύο τέρματα και ο Φάτι έκανε το 3-0.

Αρχικά ο Πολωνός στο 31′ με υπέροχη ατομική ενέργεια μετά από γύρισμα του Ζόρντι Άλμπα άνοιξε το σκορ ενώ στο 35΄εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Γκάβι και διπλασίασε τα τέρματά του και της Μπάρτσα. Το 3-0 έγινε στο 38′ με τον Φάτι με τακουνάκι από την τελική γραμμή.

Το δεύτερο ημίχρονο οι Μπλαουγκράνα έριξαν τον ρυθμό και έκαναν συντήρηση δυνάμεων για τη δύσκολη συνέχεια σε La Liga και Champions League.

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ: Τερ Στέγκεν, Σέρχι Ρομπέρτο, Κουντέ, Αλόνσο, Άλμπα, Γκάβι, Ντε Γιόνγκ, Πέδρι, Τόρες, Φάτι, Λεβαντόφσκι.

ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ: Ρούλι, Φεμενία, Αμπιόλ, Τόρες, Πεδράσα, Πίνο, Παρέχο, Μορλάνες, Μπαένα, Τζάκσον, Ντανζούμα