Άντι Μάρεϊ – Στέφανος Τσιτσιπάς 2-1 LIVE: Μεγάλη μάχη στο τέταρτο σετ

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς και ο Άντι Μάρεϊ συνεχίζουν τη “μάχη” του στο δεύτερο γύρο του Wimbledon, μετά τη χθεσινοβραδινή διακοπή της αναμέτρησης, λόγω της προχωρημένης ώρας.

Ο “γηπεδούχος” στο Wimbledon, Άντι Μάρεϊ (Νο40) είναι το αουτσάιντερ κόντρα στο Νο5 της παγκόσμιας κατάταξης, τον Στέφανο Τσιτσιπά, αλλά βρέθηκε να προηγείται στη διακοπή. Ο κορυφαίος Έλληνας τενίστας πήρε το πρώτο σετ, αλλά ο Βρετανός έκανε την ανατροπή και το σκορ ήταν 2-1 σετ [6-7(3), 7-6(2), 6-4] όταν ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος του αγώνα.

Παρακολουθήστε LIVE το Άντι Μάρεϊ – Στέφανος Τσιτσιπάς από το Newsit.gr

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς είχε επικρατήσει 3-2 σετ τον Αύγουστο του 2021 στο USA Open, με τον Βρετανό να παίρνει τη νίκη στο τουρνουά της Στουτγκάρδης (2-0 σετ), ένα χρόνο αργότερα.

Η αναμέτρηση είναι η τρίτη μεταξύ τους αλλά και η τρίτη κατά σειρά στο κεντρικό κορτ του Wimbledon, καθώς ο Μάρεϊ είναι ο αγαπημένος του κοινού στην Αγγλία και ο Τσιτσιπάς από τους πιο δημοφιλής σε παγκόσμιο επίπεδο.

Όποιος επικρατήσει, θα αντιμετωπίσει στους «32» της διοργάνωσης τον νικητή του ζευγαριού Μπεν Σέλτον-Μαξίμ Κρέισι, στον τρίτο προκριματικό γύρο του βρετανικού Γκραν Σλαμ.

To άρθρο Άντι Μάρεϊ – Στέφανος Τσιτσιπάς 2-1 LIVE: Μεγάλη μάχη στο τέταρτο σετ δημοσιεύτηκε στο NewsIT .

Ροή Ειδήσεων

ΟΗΕ: Οι συσκευές επικοινωνίας παγιδεύτηκαν με εκρηκτικά πριν φθάσουν στον Λίβανο

Τι αναφέρει η λιβανέζικη διπλωματική αποστολή στα Ηνωμένα...

Αυτοψία- Φαράγγι Σαμαριάς: Θέλει μεγάλη προσοχή- Ο κίνδυνος ακόμη υπάρχει

Αυτοψία στο Φαράγγι της Σαμαριάς μετά τον θάνατο...

Αυτοψία στο Φαράγγι της Σαμαριάς μετά τον θάνατο τουρίστριας από κατολίσθηση   ...

Γεραπετρίτης: Το επιτελικό κράτος έχει αλλάξει το υπόδειγμα διακυβέρνησης στη χώρα

«Φταίει το επιτελικό κράτος για το γεγονός ότι δεν έχει υδροδότηση ένα χωριό, για το γεγονός ότι έπεσε πολύ χιόνι ή πολύ βροχή»,...