Οι διακρίσεις στα Παγκόσμια Πρωταθλήματα δε σταματούν για τους αθλητές του Ναυτικού Ομίλου Βουλιαγμένης

Σε Γαλλία και Πολωνία οι επιτυχίες

Ο Ναυτικός Όμιλος Βουλιαγμένης συνεχίζει να «βγάζει» παγκόσμιους πρωταθλητές και να επιβεβαιώνει με τον καλύτερο τρόπο την κορυφαία κλάση των αθλητών του, με τις  επιτυχίες να έρχονται σαν φυσικό επακόλουθο της αφοσίωσης και της «δουλειάς» που λαμβάνει χώρα στις εγκαταστάσεις.

Ο αθλητής Laser του Ομίλου, Δημήτρης Παπαδημητρίου, αναδείχθηκε Παγκόσμιος πρωταθλητής για 3η συνεχόμενη χρονιά, στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα U21 και U19 της Ολυμπιακής κατηγορίας Laser Standard, που διεξήχθη στην Gdynia της Πολωνίας.

Μετά από 12 κούρσες μεταξύ 14ων σκαφών αναδείχθηκε Παγκόσμιος Πρωταθλητής στην κατηγορία U19 και τερμάτισε 8ος στην μεγαλύτερη ηλικιακά κατηγορία U21.

Οι διακρίσεις όμως για το ΝΟΒ δε σταματούν εκεί!

Την 3η θέση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα RSX U17 στη Γαλλία, κατέκτησε ο Αλέξανδρος Καλπογιαννάκης.

Ο αθλητής του ΝΟΒ δείχνει πολύ φορμαρισμένος και το μέλλον προμηνύεται ευοίωνο, έχοντας μπροστά του ακόμα τρεις διεθνείς διοργανώσεις, καθώς και την Ολυμπιάδα Νέων.